Τι να πει κανείς για τον Αριστοφάνη με τις καυστικές και επίκαιρες κωμωδίες του, τι να πει κανείς όμως και για την εξαιρετική ερμηνεία των ερασιτεχνών ηθοποιών, την σκηνοθεσία, την μουσική και τα σκηνικά του Ομίλου Φίλων Θεάτρου Λιβαδειάς που παρουσίασαν στο κοινό τις Θεσμοφοριάζουσες στο Ανοιχτό Θέατρο Κρύας.
Ήταν μια απολαυστική καλοκαιρινή παράσταση που γέμισε το θέατρο με κόσμο και μας έδειξε το μεράκι, τη δουλειά αλλά και την αγάπη αυτών των ανθρώπων για το θέατρο.
Η θετική τους ενέργεια backstage μας ακολούθησε καθ’ όλη τη διάρκεια της παράστασης και παρά την ζέστη φύγαμε “ανάλαφροι” και “δροσεροί”.
Οι “Θεσμοφοριάζουσες” μας δίνουν ραντεβού για το Σεπτέμβριο στα πλαίσια των Τροφωνίων.
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφορ12-1024x577.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφορ1-1024x516.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφ9-1024x472.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφ6-472x1024.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφ8-472x1024.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμ4-472x1024.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφ7-472x1024.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμ3-1024x472.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμφ2-1024x472.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφ13-1024x577.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφορ14-1024x577.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2023/07/θεσμοφ10-1024x472.jpg)