Το La Figura παρουσιάζει μια Συλλογή για το Φθινόπωρο-Χειμώνα 2021-2022 με μια εκλεπτυσμένη παρέμβαση που θυμίζει τον κόσμο της ιππασίας. Η εικόνα που δημιουργούν οι οίκοι μόδας στην πασαρέλα είναι αυτή μιας γυναίκας τόσο θηλυκής όσο και τολμηρής, που διακρίνεται για την αριστοκρατική της κομψότητα.
Είναι η εποχή της μεταμόρφωσης: σε μια κοινωνία όπου οι γυναίκες παίζουν διάφορους ρόλους, οι σχεδιαστές αναδεικνύουν τις γυναίκες που δεν φοβούνται τίποτα και ζουν την καθημερινότητά τους με τόλμη και αποφασιστικότητα.
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2021/10/1-2-681x1024.jpg)
Ο συνδυασμός camel με λευκό είναι κλασικός και διαχρονικός. Μια πρωινή και απογευματινή εμφάνιση με προσωπικότητα.
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2021/10/2-2-681x1024.jpg)
Το σκούρο Denim πουκάμισο μπορεί να απογειώσει την δερμάτινη ανοιχτόχρωμη φούστα και το αντίθετο. Οι over nee μπότες είναι χρωματικά η συνέχεια της φούστας ώστε να συμβάλουν στην προβολή του denim σας.
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2021/10/3-2-681x1024.jpg)
Μια φινετσάτη επιλογή για όλες τις ώρες και για κάθε περίσταση.
Η μπότα ιππασίας μπορεί να φορεθεί ακόμα και με μεταξωτά υφάσματα για να κάνει το στιλ πιο απογευματινό.
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2021/10/4-2-681x1024.jpg)
Οι σχεδιαστές επιμένουν να συνδυάζουν διαφορετικά υφάσματα και στυλ αρκεί το τελικό αποτέλεσμα να είναι ξεχωριστό αλλά και κομψό.
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2021/10/5-1-681x1024.jpg)
Όσο για τα πανωφόρια, το 50s style είναι εδώ ξανά με φόρμες, υφάσματα και σχέδια που θα λατρέψουμε. Καρό ξανά!!!
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2021/10/6-681x1024.jpg)
Το απόλυτο παλτό των δυο δεκαετιών 50s και 60s. Πάνω από κάθε ρούχο σας βγάζει ασπροπρόσωπες σε κάθε σας έξοδο.