Γιορτή του κρασιού στο Δίστομο μετά από δύο χρόνια απραξίας…την εκδήλωση επιμελήθηκε το νέο ΔΣ τού πολιτισμικού συλλόγου Διστόμου με την βοήθεια εθελοντών. Σημαντική η δωρεάν προσφορά κρασιού από ντόπιους οινοπαραγωγούς καθώς επίσης και η οικονομική βοήθεια από χορηγούς επαγγελματίες του Διστόμου. Στην γιορτή παραβρέθηκε πλήθος κόσμου πού γέμισε ασφυκτικά τον προαύλιο χώρο τού σχολείου. Παραβρεθηκαν μεταξύ άλλων η πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Δήμου Λεβαδέων κ.Βαλια Καράβα,η πρόεδρος τού συλλόγου Μικρασιατών κ.Αθηνά Τζίγκα, η Αντιδήμαρχος του Δήμου Λεβαδέων κ.Γιαννα Νταντούμη και η η δικηγόρος και πρόεδρος τού συλλόγου γυναικών Αγίου Νικολάου Λιβαδειάς Γεωργία Καρβούνη Λιάσκου.
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2022/08/διστομο-3-1024x439.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2022/08/διστομο-5-1024x445.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2022/08/διστομο-2-1024x435.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2022/08/διστομο6α-1024x440.jpg)
![](https://www.la-figura.gr/wp-content/uploads/2022/08/διστομο7-1024x441.jpg)